Gdy do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu dotarła informacja o akcji wysyłki kontenera do Togo, natychmiast zorganizowano zbiórkę. Trwała ona od 23 października do 16 listopada.

Pomimo przeszkód związanych z pandemią wszyscy bardzo się zaangażowali. Dzieci z własnej inicjatywy przynosiły nie tylko przedmioty wymienione na liście zbieranych materiałów, ale także m.in zabawki. Podczas lekcji katechezy dowiadywały się, w jak ciężkich warunkach przyszło żyć ich rówieśnikom w Afryce, dlatego nie miały wątpliwości, aby podzielić się z Nimi i zakupić potrzebne rzeczy.

Wielką radością była dla wszystkich możliwość połączenia się podczas katechezy online z o. Ericiem Hounake SVD z Togo, wikariuszem w werbistowskiej Parafii św. Jadwigi w Warszawie. Misjonarz w niezwykle ciekawy sposób przybliżył uczniom codzienne życie mieszkańców jego rodzinnego kraju. Była też okazja zadania pytań oraz nauki piosenki śpiewanej przez o. Erica w języku suahili.

Cieszymy się bardzo, że możemy sprawić, aby na twarzy małych Togijczyków pojawił się uśmiech – mówi Honorata Dzida, katechetka w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu.

Zorganizowana przez Referat Misyjny z Pieniężna „Akcja misyjna” ma na celu zbiórkę środków czystości (mydełka w kostce, szczoteczki i pasty do zębów) oraz artykułów szkolnych (zeszyty, kredki, długopisy itp.), które wysłane zostaną do Togo. Wszystkie przedmioty przesyłać można także bezpośrednio na adres:

Referat Misyjny Księży Werbistów
Pieniężno Pierwsze 19
14-520 Pieniężno

Bardzo prosimy na przesyłce zaznaczyć „Akcja Misyjna 2020”.

Z uwagi na sytuację epidemiczną przedmioty można nadsyłać do końca grudnia.

Więcej informacji o „Akcji misyjnej 2020”