Po raz 29. płynie z Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie prośba o wsparcie Werbistowskiej Akcji św. Krzysztofa – Pieniężno 2023. Jesteśmy świadomi, że z powodu niedawnej pandemii, wojny na Ukrainie i związanej z tym inflacją, czasy nie są łatwe i wielu z Was musi poważnie zastanowić się, jak gospodarować finansami, aby godnie żyć.

Każdego bez wyjątku prosimy o modlitwę, tych zaś, którzy dysponują wystarczającymi środkami, zachęcamy do pomocy materialnej. Będzie to nieoceniona pomoc misjonarzom w ich codziennej posłudze głoszenia Ewangelii, w regularnym odwiedzaniu wspólnot parafialnych rozsianych nieraz na dużym i trudno dostępnym terenie czy też w pomocy chorym, którzy z powodów dużych odległości lub ubóstwa nie są w stanie sami dotrzeć do szpitali czy misyjnych ośrodków zdrowia.

Już teraz serdecznie dziękujemy za każdy Wasz przejaw wsparcia, prosząc Boga o potrzebne łaski na każdy Wasz dzień.

Oto tegoroczne potrzeby misjonarzy, na które – w miarę dostępnych środków – chcielibyśmy odpowiedzieć.

  1. Dofinansowanie zakupu pojazdów do pracy pastoralnej dla:
  1. Dofinansowanie zakupu małego autobusu do przewozu uczniów ze Szkoły im. Św. Arnolda w Bezda w Indiach
  2. Zakup motocykla do celów pastoralnych dla parafii Matki Bożej z Lourdes w Noakhali w Bangladeszu, gdzie pracuje o. Mariusz Pacuła SVD     WIĘCEJ INFORMACJI
  3. Pomoc w zakupie 15 rowerów dla kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Dhace w Bangladeszu, którzy angażują się w pomoc socjalno-pastoralną w dzielnicach tego miasta      WIĘCEJ INFORMACJI
  4. Jak co roku, chcielibyśmy także wspomóc misjonarzy drobnymi kwotami w utrzymaniu i remontach misyjnych samochodów, motocykli, rowerów i łodzi motorowych. 

Kierowcy i pasażerowie w duchu wdzięczności mogą złożyć ofiarę 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Jako potwierdzenie otrzymanej ofiary, wysyłamy okolicznościowe podziękowanie i naklejkę.

W niedzielę 23 lipca 2023 roku w Pieniężnie odbędzie się doroczne spotkanie kierowców i ich rodzin. O godz. 10.00 w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów oprawimy na Mszę Świętą w intencji Darczyńców i ich Rodzin, włączających się w XXIX Werbistowską Akcję Św. Krzysztofa. Po Eucharystii nastąpi poświęcenie pojazdów.

Nowenna mszalna w powyższych intencjach zostanie odprawiona w dniach 17–25 lipca 2023 roku.

Serdecznie zapraszamy!

o. Wiesław Dudar SVD
Dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie


Krótkie podsumowanie Akcji św. Krzysztofa 2022

Zebrane ofiary w ubiegłorocznej XXVIII Akcji św. Krzysztofa pozwoliły dofinansować zakup samochodów dla:

  • Apostolatu Biblijnego z Jharsuguda w Indiach
  • duszpasterzy z Guwahati w Indiach
  • duszpasterzy z Parafii św. Rodziny w Hanyigba, Togo.

Udało się dofinansować zakup traktora dla misyjnego gospodarstwa rolnego w diecezji Wewak w Papui Nowej Gwinei, gdzie pełni posługę polski werbista, bp Józef Roszyński SVD.

Katechiści z togijskich Parafii św. Arnolda Janssena w Sandori i Parafii Św. Franciszka z Asyżu w Takpamba otrzymali łącznie 4 rowery i 5 motocykli.      WIĘCEJ INFORMACJI

Kilkunastu misjonarzy wsparliśmy w utrzymaniu i remoncie misyjnych środków transportu.

WŁĄCZ SIĘ W AKCJĘ

Akcja Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu trwa przez cały rok. Aby w nią się włączyć można:

  • przekazać ofiarę bezpośrednio na konto Referatu Misyjnego w Pieniężnie:

42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

dopisek: „Akcja Kierowców”

  • skorzystać z formularza przekazania ofiary na misje zaznaczając nazwę akcji

KONTAKT

W przypadku pytań i niejasności zapraszamy do kontaktu z Referatem Misyjnym w Pieniężnie – telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 14.30 lub emailowo refermis@werbisci.pl.

Można także skorzystać z naszego formularza kontaktowego.

PROŚBY MISJONARZY

PODZIĘKOWANIA MISJONARZY

Loga poprzednich Akcji św. Krzysztofa