Szanowni Przyjaciele Misji!

Serdecznie zapraszamy w dniach 21/22 kwietnia 2023 roku (z piątku na sobotę) na kolejne Czuwanie Misyjnej Rodziny Arnoldowej u tronu Jasnogórskiej Matki Kościoła pod hasłem: „WDZIĘCZNI I POSŁANI”.

Pragniemy w tym świętym i ważnym dla Polaków miejscu podziękować Trójjedynemu Bogu za misjonarzy i misjonarki Rodziny Arnoldowej (werbiści, Służebnice Ducha Świętego oraz Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji), którzy poprzez swoją posługę i modlitwę głoszą Dobrą Nowinę na całym świecie. Chcemy przez wstawiennictwo Królowej Polski prosić o dar nowych powołań do naszych zgromadzeń i prowincji, aby to dzieło było nadal kontynuowane. Z okazji 100. rocznicy powstania Domu Misyjnego św.
Józefa w Górnej Grupie chcemy wyśpiewać dziękczynienie za wszelkie dobro, jakie na przestrzeni lat wyszło z tego miejsca w służbie misyjnemu dziełu Kościoła. Chcemy również prosić o dar pokoju dla miejsc, gdzie toczy się wojna i cierpią ludzie, w szczególny sposób dla Ukrainy.

Z wdzięcznością pragniemy modlić się za wszystkich Przyjaciół i Dobrodziejów dzieła misyjnego prosząc o potrzebne łaski dla żywych i radość nieba dla zmarłych.

Podczas spotkania zostanie wręczona Nagroda im. o. Mariana Żelazka. Gościem honorowym będzie ks. bp Jerzy Mazur SVD, ordynariusz ełcki, były misjonarz w Ghanie, Białorusi i Rosji.

Prosimy o przekazanie informacji o czuwaniu Waszym Rodzinom i Znajomym. Może uda się Wam zorganizować większe grupy i przyjechać autokarami. Informujemy, że ewentualne noclegi i posiłki, każdy organizuje we własnym zakresie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Misyjnym Księży Werbistów w Pieniężnie pod numerem tel. 55 242 92 43, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-14.30.

RAMOWY PLAN CZUWANIA

Piątek – 21 kwietnia 2023

14.00 – Sala Papieska – zapisy w Recepcji Czuwania

15.00 – Spotkanie i modlitwa przy Misyjnej Stacji Różańcowej, wspólne przejście do Sali Papieskiej

16.00 – SPOTKANIE PLENARNE MISYJNEJ RODZINY ARNOLDOWEJ
Wręczenie Nagrody im. o. Mariana Żelazka
Droga Krzyżowa – Sala Papieska

19.00 – 20.30 – Przerwa

20.45 – Zbiórka w kaplicy Cudownego Obrazu

21.00 – Apel Jasnogórski

21.30 – Nocne czuwanie

Sobota – 22 kwietnia 2023

00.00 – Eucharystia pod przewodnictwem bpa Jerzego Mazura SVD

04.15 – Zakończenie czuwania

Aby owocnie przeżyć czuwanie przygotowaliśmy broszury i identyfikatory w cenie 20 zł od osoby. Otrzymać je będzie można w recepcji czuwania w Sali Papieskiej.

    Prosimy o potwierdzenie przyjazdu każdej osoby do 30 marca 2023 roku.    

Prosimy także zabrać ze sobą odpowiednią ilość prowiantu oraz stosowną do pogody odzież. Ze względu na ograniczoną ilość ławek w kaplicy Jasnogórskiej, w miarę możliwości prosimy o zabranie ze sobą składanych, turystycznych krzesełek.

Serdecznie zapraszamy!
Do zobaczenia na Jasnej Górze!

o. Wiesław Dudar SVD
Dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie