Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu 2022

„Każdy ochrzczony jest powołany do misji w Kościele i z mandatu Kościoła – misja jest więc realizowana razem, a nie indywidualnie, w komunii ze wspólnotą kościelną, a nie z własnej inicjatywy” – napisał papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Misyjny. Tę współpracę widać także we wszystkich działaniach misjonarzy werbistów, którzy zgodnie z nauczaniem Kościoła, współpracując z Dobrodziejami misji, głoszą Ewangelię i niosą konkretną pomoc aż na „krańcach świata”.

Mimo trudnych czasów, na ile to możliwe, zachęcamy, aby poprzez modlitwę czy ofiarę nadal wspierać misyjne dzieło Kościoła.

W tym roku prosimy o wsparcie następujących projektów misyjnych:

WIGILIJNY STÓŁ

Puste miejsce przy wigilijnym stole to nasza polska tradycja, „zaproś duchowo” misjonarza przez złożenie na ten cel ofiary, aby z Twego świątecznego stołu mógł dać innym. Niech do Twego wigilijnego stołu „zasiądą duchowo” potrzebujący z krajów misyjnych, prześladowani chrześcijanie, ofiary konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych.

KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

Wspólnoty katolickie na Wschodzie i w krajach byłego Związku Radzieckiego nadal borykają się z wieloma trudnościami, których same nie są w stanie pokonać. Warto im pomóc.

CODZIENNE UTRZYMANIE MISJONARZY

Aby owocnie głosić Ewangelię, nie może zabraknąć im powszedniego chleba i niezbędnych rzeczy codziennego użytku.

WYPOSAŻENIE KAPLIC I KOŚCIOŁÓW

Pomóżmy w godnym i głębokim przeżywaniu liturgii i wiary wiernym z krajów misyjnych. Nie chodzi tu o luksusowe czy zbędne przedmioty ale o rzeczy i paramenty liturgiczne, które są konieczne do sprawowania liturgii.

POMOC UKRAINIE

Wojna wypowiedziana Ukrainie przez Rosję stała się powodem wielkiego cierpienia jej obywateli. Zniszczone miasta, budynki mieszkalne i użyteczności publicznej. Wielu zostało zamordowanych lub musiało opuścić swoje domy czy kraj. Podajmy pomocną dłoń Ukrainie.

REMONT MUZEUM

Trwa kapitalny remont i zmiana ekspozycji w Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Prosimy o wsparcie, abyśmy mogli pokazać innym trud misyjnej pracy i zaangażowanie Dobrodziejów Misji w to dzieło.

POMOC DZIECIOM

Osierocone, bezdomne, głodne i bez perspektyw na przyszłość dzieci to nierzadkie zjawisko w wielu ubogich krajach. Możemy pomóc odmienić ich los.

INTENCJE MSZALNE DLA MISJONARZY

To codzienne i regularne wsparcie misjonarzy w ich posłudze.
Msze Święte można także zamówić online TUTAJ.

Wszelkie ofiary można przekazywać na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów lub na konto domu misyjnego albo werbistowskiej instytucji misyjnej w Polsce, z którymi utrzymujecie Państwo stały kontakt.

Referat Misyjny Księży Werbistów
Pieniężno Pierwsze19
14-520 Pieniężno

Nr konta bankowego
42 1240 1226 1111 0000 1395 9119
(Bank PEKAO S.A. o. Elbląg)


UWAGA! Aby  przekazać ofiarę online należy w formularzu zaznaczyć opcję „Adwentowa Akcja Pomocy” a następnie w polu „Dodatkowe informacje” wpisać nazwę projektu z listy powyżej, np. „Wigilijny stół”.